FESTIWALOWY AMFITEATR

Amfiteatr Mrągowo

Festiwalowy Amfiteatr nad jeziorem Czos to główna scena festiwalu Piknik Country Mrągowo. Biletowane koncerty krajowych oraz zagranicznych gwiazd odbywają się w piątek i sobotę wieczorem. Pracujemy nad festiwalowym programem, który odbędzie się w 2024 roku. Na tę chwilę możecie zobaczyć jakie atrakcje czekały na uczestników 42. Pikniku Country Mrągowo.

piątek, 28 lipca 2023 rok

godz. 19.30

W piątkowy wieczór wystąpi w specjalnym jubileuszowym koncercie (30 lat na scenie), Mariusz Kalaga nazywany nie bez racji polskim Roy Orbisonem, wraz zaproszonymi gośćmi, m.in. Zbigniewem Hofmanem, Czarkiem Makiewiczem, Katarzyną Jurasz.

Wydarzeniem stać się powinien występ sensacyjnej uczestniczki American IDOL 2023 występującej pod pseudonimem KAEYRA. Ta amerykańska piosenkarka polskiego pochodzenia, finalistka tego projektu, wystąpi z zespołem w repertuarze zawierającym piosenki zarówno autorskie, jak i aktualne światowe przeboje country.

Największe przeboje country pojawią się w koncercie zespołu Alabama Band z udziałem The Girls i JUCY.

Polską scenę country reprezentować będzie tego dnia przedstawicielka młodej sceny muzycznej – Klaudia MAGICA, która zaprezentuje się w dynamicznym, 30. minutowym recitalu.

Zwieńczeniem programu piątkowego będzie koncert finałowy „Konkursu Na Piosenkę Radia Kierowców”, podczas którego zaprezentują się wykonawcy 10 najlepszych, zakwalifikowanych przez Jury piosenek. W koncercie konkursowym wystąpią: Joanna Mioduchowska, Jan Manson, Zbigniew Hofman, Paulina Wróblewska, Rusty Pine, Jerzy Filar, Meritum, Klaudia Magica, Kasia Nova, Karolina Jastrzębska. Koncertowi, któremu patronatu udzieliło Polskie Radio S.A., Program I towarzyszyć będzie zespół Wheels Of Steel, który wystąpi także we własnym recitalu. Zapowiadają się zatem nie lada emocje!

W piątek z recitalem wystąpią: Czarek Makiewicz z Koltersami, Droga na Ostrołękę i Step By Step z Januszem Nastarowiczem i Gabrielą Mycielską.

sobota, 29 lipca 2023 rok

godz. 19.30

W sobotę czeka nas multimedialne widowisko, Benefis Korneliusza Pacudy pt. „Dwudziestka do setki”. Ten znakomity dziennikarz, twórca ruchu countrowego w Polsce, obchodzi w tym roku 80. rocznicę urodzin. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny koncert. Posłuchamy wspomnień jubilata, obejrzymy fragmenty telewizyjnych wywiadów Korneliusza z największymi gwiazdami gatunku, a ich przeboje wykonają rodzimi artyści. Będą to najbardziej znane piosenki z repertuary Johnny Casha, Krisa Kristofersona, Willie Nelsona i wielu innych.

W Benefisie poza Jubilatem udział wezmą: Gabriela Mycielska, Klaudia Magica, Paulina Wróblewska, JUCY, Marysia B., Lonstar, Tomasz Szwed, Waldemar Wiśniewski, Michał Milowicz, Janusz Nastarowicz, Wojciech Dudkowski, duet „Ślad” Mariusz Kalaga, Krzysztof Majkowski, Mirosław Kalisiewicz. Występom towarzyszyć będzie zespół festiwalowy pod kierunkiem Janusza Nastarowicza.

Zagraniczną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie JESSICA LYNN ze Stanów Zjednoczonych, wraz z zespołem. Ta mieszkająca w Nowym Yorku artystka, uważana jest za jedną z najbardziej obiecujących wokalistek młodego pokolenia. Piosenkarka, a także multi instrumentalistka, która występowała dotychczas w 14 krajach świata, kończyć będzie w Mrągowie swoje europejskie tournée. Wszędzie tam gdzie się pojawia tworzy niezwykle energetyczne show, nie bez powodu uzyskując przydomek „pani dynamit”. Nie inaczej będzie też na Pikniku!

W sobotę posłuchamy także ulubieńców publiczności mrągowskiej, Zbigniewa Hofmana z grupą Babsztyl, Czarka Makiewicza z Koltersami, Wojciecha Dudkowskiego z Drogą na Ostrołękę raz przedstawicielki naszej uzdolnionej młodzieży, tegorocznej laureatki w prestiżowych kategoriach plebiscytu „Dyliżane”, artystki country roku, wokalistki roku, instrumentalistki roku – Karoliny Jastrzębskiej z zespołem Caroline And The Lucky Ones.

Zwieńczeniem programu sobotniego będzie występ nowej polskiej formacji muzycznej, zespołu Step By Step z wokalistką Gabrielą Mycielską.

Koncertom towarzyszyć będą pokazy tańca liniowego w wykonaniu Zjednoczonych Sił Tanecznych, a gości napływających do amfiteatru witać będzie Honky Tonk Radio prowadzone przez Macieja Świątka i Jerzego Głuszyka

Koncerty Piknikowe prowadzić będą: Marin Kusy i Paweł Sztomke.

BILETY do kupienia w Mrągowskim Centrum Kultury od poniedziałku do niedzieli od godz. 12.30 do godz. 19.30, tel. 89 743 34 66 lub online [KLIKNIJ TUTAJ]

Piknik Country Mrągowo bilety:
– Dzieci do 7 roku życia: darmowy wstęp na Festiwal. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej – zajmują jedno miejsce wraz z opiekunem.
– Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach: darmowy wstęp, za bilet płaci tylko opiekun – prosimy o kontakt mailowy: [email protected]
– Bilety Premium: najlepsze miejsca siedzące
– Bilety VIP: najlepsze miejsca siedzące, możliwość wejścia za kulisy festiwalu i na próby, możliwość spotkania z artystami

Informację o biletach znajdziesz klikając tu

separator